Alçı Plaka Tesisleri

Alçı plaka toz alçı, su, kimyasal ve diğer katkılardan oluşan alçı karışımının iki karton arasına dökülmesiyle üretilir.


Toz Alçı Tesisleri

Alçı taşı kalsiyum sülfat (CoSo4) ve iki molekül sudan (H2O) oluşan yümüşak doğal mineraldir ve kimyasal formülü CoSo4 . 2H2O,
Alçı 630 – 650oC arasında sıcaklıkta pişirilmekte ve bünyesinde ½ molekül su kalacak şekilde ayarlanır. Pişirilen alçı ürün tipine göre öğütme ve ayrıştırma işleminden geçmektedir.

Pişmiş alçı kalsit ve perlit gibi malzemeler ve bazı kimyasallar ile karıştırılmakta ve 25-30 kg torbalarda paketlenip çevre dostu, insan sağlığına zararsız, nem dengeleyici, yangına dayanıklı, ses yalıtım özellikli, hafif ve kolay uygulanabilir yapı malzemesi haline getirilmektedir.


Yapı Kimyasalları Tesisi

Yapı kimyasalları çimento, alçı, silis kumu ve kimyasal katkıların hassas dozajlanması, homojen karıştırılması ve torbalara doldurulması ile üretilmektedir.
Modern dünyamızda, inşaat maliyetlerini düşürmek, inşaat işlerinin süresini kısaltmak ve kalitesini artırmak her bir müteahhitin ana hedefidir. Bu sebeple yapı kimyasalları da geniş talep gören yapı malzemesi olmuştur.