Alçı Plaka Tesislerindeki Karton Hazırlama Ekipmanları

Alçı plaka tesislerindeki karton hazırlama ekipmanları hem üst karton hem de alt kartonun besleme, hizalama ve çizme işlemleri yapmaktadırlar ve aşağıdaki ekipmanlardan oluşmaktadır;

◉ Karton bobin taşıma
◉ Karton kesme
◉ Karton gergi
◉ Karton yapıştırma
◉ Karton hizalama
◉ Karton çizgi


Dozaj & Tartım Ekipmanları

Başarımız kendi tasarım & mühendislik ekibimizin son derece hassasiyet ve dayanıklılığı temin eden yüksek kapasiteli ve oldukça deneyimli ustalarıyla CNC tezgahları olan talaşlı imalat atölyemiz olması sonucunda yüksek hassasiyetli mühendislik ile üretilen oldukça güvenilir ekipmanlar ve özel makinalar müşterilerimizin beklentilerini karşılamaktadır.

◉ Kuru dozajlama
◉ Islak dozajlama
◉ Köpük jeneratörü
◉ es suyu ölçümü

üniteleri tüm kullanılan kuru ve ıslak malzemeleri en hassas bir şekilde dozajlama ve tartımı yapmak için tasarlanmış ve üretilmiştir ve yüksek kaliteli alçı plaka üretimini temin etmektedir.


Karıştırma & Şekillendirme

Güvenilir, düşük işletme maliyetli, optimum enerji verimlilikli ekipmanlar en yüksek kalite standartını simgelemektedir.

Alçı plaka tesislerindeki, karıştırma ve şekillendirme ekipmanları;

◉ karıştırıcı
◉ vibrasyon masası
◉ form – pres
◉ makas

Karıştırıcı rotor, yataklar, iç aşınmazları, sıyırıcı bıçaklar gibi üst kalite parçalardan yapılmakta ve uzun süreli kullanıma dayanıklıdır.

Alçı plaka tesisindeki makas, plakaların boy – kesim işlemini, en hassas bir şekilde yapmakta. Uzun ömürlü olmasını ve hassas kesme sağlayabilmek için yüksek dayanıklı bıçak ve servo- kontrol motor redüktörle donatılmıştır.


Taşıma Üniteleri

Daima müşterilerinin yanında olan MMM ERBA Makina istenilen ürün kalitesi ve piyasa taleplerini karşılayan ekonomik çözümler sunmadaki ustalığı ile sürdürülebilir üretim süreci sağlanmaktadır.

◉ Kovalı elevatörler
◉ Çapraz – taşıma masaları,
◉ Aktarma masaları,
◉ Rulolu konveyörler,
◉ Hızlandırma masaları

alçı plaka tesislerindeki, ustalık ve deneyimle yapılan taşıma sistemi ekipmanlarıdır.


Fırın ve Isı Eşanjörü

Alçı plaka tesislerindeki çok katlı fırın tesis kapasitesine uygun olarak tasarlanmaktadır ve işletme ve bakımda tasarrufu temin edecek yüksek dayanıklı kömür – yatak, dişli, zincir, yüksek kalite paslanmaz çelik borudan imal edilmiş rulolar ve hava kanallarıyla donatılmış, hava sirkülasyon sistemi, taşıma sistemi ve ısıtma sisteminden oluşturmaktadır.

Isı eşanjörü – kurduğumuz tüm alçı plaka tesislerde yakıt tüketiminde tasarrufu sağlaması amacıyla kullanılmaktadır.


Traşlama & Paketleme

Traşlama makinesi fırın çıkış grubundan gelen plakaların kesim – kenarlarının düzeltmek için kullanılmaktadır. Traşlama hassasiyeti traşlama sisteminin ince ayarı ve bıçakların kalitesi kadar, üretilen alçı plakaların kalitesine de bağlıdır.

Traşlama makinesinden geçen plakalar paketleme grubuna aktarılır. Paketleme grubunda plaka düzgünce istiflenir ve forklift masaına aktarılır ve sonra da forklift ile stok sahasına taşınır. Stok sahasına taşımadan evvel, isteğe bağlı olarak, şerit bantlar veya streç film veya PE film gibi tamamen su geçirmez olana kadar, çeşitli yöntemle paketlenir.


Streçleme Makinası

Alçı plaka istiflerinin streç film ile paketlenmesi açık alanda depolanması ve deniz yoluyla taşınması gibi durumlarda plakaları harici etkenlerden korumak işi mümkün hale gelmiştir.

Streçleme çözümümüz TAMAMEN-su-geçirmez olacak şekilde paketleme yapmaktadır.